GİRİŞTE...

Dünyanın en otantik hamamlarından birinde, Çemberlitaş Hamamı’nda yıkanmaya karar verdiyseniz, sizi 1584’ten beri açık olan kapımızda görevlilerimiz karşılar.

Girişte hangi hizmetleri istediğinize karar verdikten sonra, fişinizi alır ve soyunma alanına geçersiniz. 

Soyunup peştemalinizi vücudunuza sardıktan sonra, eşya dolabınızı kilitler, anahtarınızı yanınıza alır ve göbek taşının bulunduğu ikinci bölüme geçersiniz.

GÖBEK TAŞI VE TERLEME

Ortada büyük bir göbek taşının, etrafında yıkanacağınız kurnaların ve halvetlerin olduğu bu bölümü “Sıcaklık” denir. Göbek taşının üzerine uzanarak veya oturarak bir süre terlemenizi öneririz.

Türk Hamamı’nın en karakteristik dakikalarıdır bunlar.

Hamamızın olağanüstü kubbesinden yüzyıllardır süzülen ışıklar, buhar ve her bir hücrenizi yıkanmaya hazır hale getiren terleme işlemi sizi suya hazırlar. Artık yıkanmaya hazırsınız.

SELF SERVİS YIKANMA

Sıcaklıkta istediğiniz kadar dinlendikten ve terledikten sonra, isterseniz kendi kendinize kese yapabilir ve kurnaların birinin başına giderek, bakır hamam tasları ve mis kokulu Çemberlitaş Hamamı sabunlarıyla yıkanabilirsiniz.

KESE, KÖPÜK VE SULTAN BANYOSU

Çemberlitaş Hamamı’nın yüzyıllardır süren keyfini yaşamak ve kendimi bir sultan gibi hissetmek istiyorum derseniz, terleme sonrası kendinizi hamam görevlilerinin usta ellerine bırakın. Size 15 dakika sürecek enfes bir kese ve masaj uygulayalım; vücudunuzun her hücresi nefes almaya, kan dolaşımınız hızlanmaya başlasın, ölü derilerden kurtulun ve yenilenin.

Kese ve masajın ardından bu kez kendinizi suyun maharetli ellerine bırakın ve görevlimiz sizi bir kurnanın başında yıkasın.Suyun ruhunuza dokunduğu yerdesiniz.

AROMATERAPİK YAĞ MASAJI

Çemberlitaş Hamamı’na özel, bitki özlerinden elde edilmiş yağlarla yapıla bu masajla, rahatlar, dinlenir ve streslerden tümüyle uzaklaşırsınız.

Güzel kokular vücudunuzu ve ruhunuzu gevşetir. İstanbul’da, Çemberlitaş Hamamı’ndasınız. Ötesi yok.

HİNT BAŞ MASAJI

Yüzyıllardır uygulanan Hint Baş Masajı, Çemberlitaş Hamamı konuklarına sunduğumuz çok özel bir hizmettir.

30 dakika süren masaj sonunda, sırt ve boyun bölgesindeki ağrılarınız, stresiniz ve stres kaynaklı baş ağrılarınız olumlu yönde değişim gösterir.

KİL MASKESİ

Sihirli çamur kil, yüzünüze ve boyun bölgenize uygulanarak, cildinizin kirden ve fazla yağdan arınmasını, nem dengesini bulmasını, tıkalı gözeneklerin açılmasını, temizlenmesini ve cildin sıkılaşmasını destekler.